Izdrukāt

Pabeigti fasādes remontdarbi teju pusē Rīgas pašvaldības kultūras pieminekļu saglabāšanas konkursā finansētajās ēkās

2017-08-28

No Rīgas pilsētas pašvaldības kultūras pieminekļu saglabāšanas konkursā apstiprinātajām 46 ēkām, fasādes remontdarbi pabeigti 20 ēkās, Vidi degradējošo būvju komisijas sēdē pastāstīja Rīgas domes Būvju sakārtošanas pārvaldes priekšnieks Boriss Maizenbergs.

Šogad pašvaldības kultūras pieminekļu saglabāšanai tika piešķirts 658 382 eiro liels pašvaldības līdzfinansējums. Rīgas domes atklātā konkursā "Līdzfinansējuma piešķiršana kultūras pieminekļu saglabāšanai" pavisam pieteicās 92 pretendenti, bet par nolikuma prasībām atbilstošiem tika atzīts 71 projekts un līgumi noslēgti ar 70.

Finansējuma saņemšana tiek iedalīta divās programmās - "Lielajā programmā", kurā 46 projekti saņēma līdzfinansējumu līdz 14 000 eiro, par ko pārsvarā tiek atjaunotas vēsturiskās fasādes. Savukārt "Mazajā programmā" 24 projekti saņēma līdz 5000 eiro lielu līdzfinansējumu, par ko tiek atjaunoti ēku fasādes elementi.

Maizenbergs pastāstīja, ka "Lielajā programmā" pašreiz ir pabeigti 20 pieteiktie projekti, bet "Mazajā programmā" pabeigti četri.

Programmas laikā atjaunota ēka Krišjāņa Barona ielā 5, Aleksandra Čaka ielā 55, kurai jau pagājušā gadā ar programmas līdzfinansējumu tika atjaunota viena fasāde. Tāpat atjaunota ēka Matīsa ielā 66, ēka Zigfrīda Annas Meierovica un Kaļķu ielas stūrī, ēka Kaļķu ielā 4.

Maizenbergs arī informēja, ka programmā tika saņemts viens pieteikums par diviem blakus esošiem objektiem - ēkām Vecrīgā, Laipu ielā 10 un Meistaru ielā 23. Arī šajās ēkās fasādes remontdarbi ir noslēgušies.

Savukārt ēka Dzirnavu ielā 43 tika pieteikta "Mazajā programmā" un veikusi erkera un tornīša atjaunošanu. Ēkas īpašnieki nākamgad plānojot pieteikties programmā, lai atjaunotu ēkas fasādi.