Izdrukāt

Nākamgad sāks lemt par paaugstinātas NĪN likmes piemērošanu Rīgas ēkām, kuru fasādes sedz aizsargtīkli

2017-08-28

Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisija no nākamā gada janvāra sāks lemt par paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanu ēkām, kuru fasādes daļas apsegtas ar aizsargtīklu jeb "zaļo sietu", šodien Vidi degradējošo būvju komisijā pastāstīja komisijas vadītājs un Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Īpašnieki aizsargtīklus izmanto, lai apsegtu ēkas fasādes daļas, kuras ir sliktā tehniskā stāvoklī, piemēram, balkonus vai dažādus dekoratīvos elementus. Burovs norādīja, ka šie aizsargtīkli jeb "zaļie sieti" neko nedod situācijās, ja kāds elements krīt nost no fasādes, tāpēc pašvaldība 2015.gadā apstiprināja noteikumus, kas paredz, ka no šī gada 1.septembra tādus vairs nedrīkstēs izmantot. 

Īpašuma departaments no 1.septembra apsekos galvaspilsētas ēkas, lai pārliecinātos, kurām vēl arvien tiek izmantoti šādi aizsargtīkli. Primāri tiks apsekota Vecrīga un Rīgas vēsturiskais centrs. Paralēli līdz gada beigām tiks veikta sarakste ar īpašniekiem un izvērtēti apsekotie objekti. Nākamā gada janvārī objektus sāks skatīt Vidi degradējošo būvju komisijā, kura lems par paaugstināta NĪN piemērošanu. 

Pašreiz apsekota Vecrīga, kurā konstatētas 37 ēkas, kuru fasādes elementi nosegti ar aizsargtīklu. Daļēji apsekots arī Rīgas vēsturiskais centrs, kurā konstatētas 124 šādas ēkas. Departaments izsūtījis vairāk nekā 35 vēstules māju īpašniekiem.