Izdrukāt

Veselības centrs “Iļģuciems” 22.maijā uzsāks darbu atjaunotā ēkā 

2017-04-25

Šodien, 25.aprīlī, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks  Andris Ameriks kopā ar Īpašuma departamenta direktoru Oļegu Burovu, Labklājības departamenta direktori Irēnu Kondrāti un Rīgas veselības centra valdes priekšsēdētāju Inetu Zīriņa un iestādes darbiniekiem, Atvērto durvju dienā iepazinās ar Rīgas veselības centra filiāles “Iļģuciems” atjaunoto ēku.

Kā informēja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, ēkas rekonstrukcija ir pilnībā pabeigta un pēc darbam nepieciešamo jaunu medicīnas iekārtu un mēbeļu uzstādīšanas 22.maijā plkst.8.00 Rīgas veselības centra filiāle vērs durvis saviem pacientiem.  

Pagājušā gada novembrī tika uzsākti Rīgas veselības centra filiāles “Iļģuciems” rekonstrukcija. Rekonstrukcijas laikā ievērojamas izmaiņas piedzīvojusi ēkas fasāde, kurai paaugstinot ēkas energoefektivitāti atbilstoši mūsdienu prasībām, ir nosiltināta. Ēkas fasādes krāsas izvēlētas tādas, lai atjaunotais veselības centrs iekļautos apkārtesošā pilsētvidē. Īpaši izcelti ēkas dekoratīvie krāsojumi zem logiem, radot telpiskuma iespaidu ar vizuālās mākslas stilu poparts. 

Atjaunošanas darbu laikā veikta jaunu inženierkomunikāciju izbūve. Ēkai ir pilnībā nomainīta apkures, ūdens apgādes sistēma no jauna veicot cauruļvadu montāžu 4890 metru garumā. Ierīkota jauna un ekonomiska elektroapgādes sistēma izmantojot LED gaismas paneļus telpu apgaismojumam. Arī ēkas fasādei ir uzstādīts jauns apgaismojums. Apjomīgs darbs ir veikts izveidojot jaunās vājstrāvu sistēmas. Ēkā tagad ir jauna uguns/dūmu atklāšanas, apsardzes un datoru tīklu sistēma. Kopējais ievilktais kabeļu daudzums, kas izmantots poliklīnikas modernizācijai sastāda 28 850 metrus.

2000 kvadrātmetru platībā veikta iekštelpu pārplānošana un rekonstrukcija. Iekštelpas ir krāsotas gaišos toņus, kuri akcentēti izmantojot veselības centra korporatīvās identitātes oranžā krāsa. Telpās grīdas apdarei izmantots linolejs, kas paredzēts speciāli medicīnas iestādēm. Izgatavotas un uzstādītas 144 jaunas koka durvis ārstu kabinetiem, 6 metāla durvis, 17 alumīnija iekšdurvis un to konstrukcijas. Īpaša uzmanība remontdarbu laikā pievērta rentgena kabinetam, kurš izveidots speciāli lai aizturētu rentgena starojumu. Ēkā ir uzstādīts jauns pasažieru lifts, kas paredzēts speciāli šaurām un nelielām lifta šahtām. Būvdarbu laikā veikti arī ēkas labiekārtošanas un bruģēšanas darbi izveidojot jaunus gājēju ceļus un piebraucamos ceļus poliklīnikas vajadzībām. 

Būvdarbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veica SIA “Torensberg”. Kopīgās būvniecības izmaksas ir aptuveni 1 miljons eiro.  

Rīgas veselības centra filiāles “Iļģuciems” ēka tika uzbūvēta 1967. gadā par Pārdaugavas rūpnīcu saziedotajiem līdzekļiem kā ambulatorā ārstniecības iestāde. Poliklīnika nodrošina speciālistu konsultācijas un izmeklējumus tuvējo apkaimju iedzīvotājiem.

Pirmajā stāvā atradīsies reģistratūra ar telpu kartotēkai un personālam, modernizēta arhīva telpa un garderobe ar bērnu ratiņu novietni. Šajā stāvā izvietots arī ginekoloģijas bloks, dežūrārstu kabinets, kā arī laboratorijas un aptiekas telpas. Otrais stāvs atvēlēts plašām rehabilitācijas un fizikālās medicīnas telpām, kā arī ģimenes ārstu un ķirurģijas kabinetiem. Savukārt trešais stāvs paredzēts zobārstniecības nodaļai, modernam rentgenoloģijas, kardioloģijas un funkcionālās diagnostikas blokam, kā arī citu izmeklējumu veikšanai domātiem kabinetiem.

Līdz 2016. gada oktobrim filiāle „Iļģuciems” bija izvietota divās ēkās – Sēlpils ielā 15 un Buļļu ielā 7. Rekonstrukcijas laikā pakalpojumi tika nodrošināti tikai Buļļu ielas 7 ēkā. Pēc atjaunotās ēkas atvēršanas, pakalpojumi Buļļu ielas 7 ēkā netiks sniegti. 

SIA „Rīgas veselības centrs” (RVC) kā Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrība tika izveidots 2014. gadā un apvieno sešas filiāles: „Ziepniekkalns”, „Ķengarags”, „Imanta”, „Bolderāja”, „Ķengarags” un „Iļģuciems”. Kopējais iedzīvotāju skaits filiāļu darbības teritorijā ir 296 401, bet vidēji gadā tās apkalpo 221 000 pacientus. RVC sniedz plašu gan valsts apmaksāto, gan arī maksas veselības aprūpes un profilakses pakalpojumu klāstu kā pieaugušajiem, tā bērniem, nodrošinot diagnostiskos izmeklējumus, speciālistu konsultācijas un daudzveidīgus rehabilitācijas pakalpojumus.

Foto galerija:

 https://www.flickr.com/photos/103426396@N05/albums/72157679873039763 

 


Created with flickr slideshow.

 

Informāciju sagatavoja: 

Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departamenta Sabiedrisko attiecību un mārketinga jautājumu projektu vadītāja, tālr. 67037357, mob.tālr.26555927, e-pasts: baiba.gailite@riga.lv