Izdrukāt

“Ēnu dienā” Rīgas domes Īpašuma departamenta direktora darba dienai līdzi sekoja 17 ēnotāji no dažādām skolām

2017-02-16

Trešdien, 15. februārī, visā Latvijā norisinājās starptautiskā  “Ēnu diena.”  Jau ceturto gadu “Ēnu dienā” piedalījās arī Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs.


Created with flickr slideshow.

 

“Ēnu dienā” iepazinās ar departamenta direktora darba gaitām 17 jaunieši - Asnate Bērziņa un Elvita Krastiņa no Rīgas Juglas vidusskolas, Kitija Ase, Matīss Zvirbulis, Raivis Kupracevičs un Andris Iļjins no Friča Brīvzemnieka pamatskolas, Roberts Bratuska un Jānis Freimanis no Rīgas Klasiskās ģimnāzijas, Eva Revita Vītola un Laura Luīze Āboliņa no Rīgas 84.vidusskolas, Emīls Eihamnis no Rīgas 49.vidusskolas, Elīna Čevere  un Jeļizaveta Šlikova no Rīgas Ukraiņu vidusskolas, Darja Ļebedeva no Rīgas Kultūru vidusskolas, Augusts Kārklītis no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, Ieva Bleikša no Rīgas Lietuviešu vidusskolas, kā arī Artūrs Gedušs no Babītes vidusskolas.

“Ēnu diena” iesākās ar kultūras pils “VEF” rekonstrukcijas darbu apskati,  kurā piedalījās arī Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs,  Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks,  Valsts Reģionālās un pašvaldības lietu ministrs Kaspars Gerhards, kuriem arī sekoja ēnotāji. 

Kā nākamais galamērķis bija izvēlēta topošā Rīgas 64.vidusskolas sākumskolas ēka Burtnieku ielā 34. Tajā šobrīd norit renovācijas darbi. Plānots, ka jau šī gada 1.septembrī, sākoties jaunajam mācību gadam, skolā noritēs pilnvērtīgs mācību process ne tikai jaunajās telpās, bet ar jaunajā sporta stadionā un zālē. 

Pēc tam kopā ar jauniešiem direktors apmeklēja Rīgas 84. vidusskolas sporta un aktīvās atpūtas laukumu, kurš šobrīd ir lielākā aktivitāšu iespēju vieta Rīgā, kas atrodas līdzās skolai. Jaunieši, kuri apmeklēja pirmo reizi šo vietu, izmēģināja laukuma piedāvātās iespējas un tās novērtēja, paužot viedokli, ka vēlētos, lai tādi taptu arī pie viņu mācību iestādēm,  lai veicinātu aktīvu dzīvesveidu citās Rīgas apkaimēs.

Kā pēdējais apskates objekts bija Lielo kapu teritorija. Jauniešus ļoti pārsteidza teritorijā valdošā ne sakoptība. Direktors, informēja, ka mēneša beigās pašvaldība pārņems šo teritoriju savā īpašumā un tad tiks sākts intensīvs darbs pie teritorijas sakopšanas un vēsturiskā mantojuma atjaunošanas.  Rīgas iedzīvotājus aicinās “Lielajā talkā” palīdzēt kopīgi to sakārtot. 

“Ēnu dienas” noslēgumā Rīgas domes Īpašuma departamentā prezentēja bijušā LU stadiona Kr. Barona ielā 116a attīstības koncepciju. Tika uzklausīts jauniešu viedoklis  par nepieciešamajām fizisko aktivitāšu iekārtām, kuras izvietot šajā laukumā, kā arī to nepieciešamību un vizuālo noformējumu. Rīgas domes Īpašuma departamenta arhitektes prezentēja arī Friča Brīvzemnieka pamatskolas (Zeļļu iela 4) telpu topošo interjeru, aktīvi savu viedokli par to pauda ēnotāji  no Friča Brīvzemnieku pamatskolas. 

Noslēgumā jauniešiem bija iespēja balsot par to, kāds monumentālais gleznojums tiks radīts uz  trim Rīgas pirmsskolas iestādēm.  Jaunieši ar savu balsojumu noteica sev tīkamāko. Balsošanas rezultātus atbalstīja arī departamenta direktors un tika pieņemts lemts par to realizēšanu uz kādu no bērnudārzu ēkām šogad.