Izdrukāt

“Ēnu dienā” apskatīs kultūras pils “VEF” rekonstrukcijas darbus

2017-02-14

Trešdien, 15.februārī, plkst.10.00 plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, kopā ar skolēniem, kuri piedalās “Ēnu dienā”, aicināti uz kultūras pils “VEF” rekonstrukcijas darbu atvērtām durvīm.

Atvērto durvju dienas pasākumā, kopā ar saviem “ēnotājiem”, paveiktos būvdarbus apskatīs Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks,  Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs, būvniecības kompānijas “VELVE” valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns un kultūras pils “VEF” vadītāja Liene Kubiļus.

Rīgas pašvaldības kultūras iestāde “VEF kultūras pils” ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Ēka ir celta laika posmā no 1951. līdz 1960.gadam. Iekšējais plānojums un piecu telpu interjera apdare ir valsts nozīmes mākslas piemineklis.

Pagājušā gada, 2.maijā, tika uzsākta VEF kultūras pils rekonstrukcija un restaurācija. Darbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veic SIA “VELVE”. Šobrīd objektā jau tiek īstenotsEmisijas kvotu izsolīšanas instrumenta līdzfinansētaisprojekts “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana valsts nozīmes aizsargājamā arhitektūras piemineklī VEF kultūras pilīRopažu ielā 2, Rīgā” Nr. EKII-1/18. Pēc projekta īstenošanas plānotaisoglekļa dioksīda emisiju samazinājums gadā būs 65 042.9 kg CO2 un enerģijas patēriņa ietaupījums apkurei uz kopējo ēkas platību 295 733 kWh gadā.

Ievērojot visas drošības prasības būvobjektā, dalība pasākumā obligāti ir jāreģistrē. Lūdzam informāciju par sevi un “ēnotāju” (vārds, uzvārds, medijs, dzimšanas dati un tālrunis) līdz šodienai plkst.17.00 nosūtīt uz e-pastu: baiba.gailite@riga.lv .

 

Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departamenta Sabiedrisko attiecību un mārketinga jautājumu projektu vadītāja